Penzion Světlá Hora

Penzion Světlá Hora č.p. 243
468 43 Albrechtice v Jizerských horách

 

Informace o ubytování:

tel.: +420 603 410 011
e-mail: penzionsvetlahora@seznam.cz

 

 

 

 

Zimní sezóna začíná od:

31. 12. 2015

CHKO Jizerské hory

Jizerské hory jsou nejsevernějším pohořím České republiky. Byly vyhlášeny jako Chráněná krajinná oblast Jizerské hory v roce 1968 a jsou jednou z nejstarších CHKO na našem území.

Celková rozloha CHKO Jizerské hory je 368 km2, z toho 274 km2 zaujímá les. Zaujímá části okresů Liberec, Jablonec nad Nisou a Semily.

 

Příroda Jizerských hor
Díky klimatickým a půdním podmínkám se v oblasti Jizerských hor vyvinula jedinečná fauna a flóra s řadou zákonem chráněných druhů. Nalezneme zde podivuhodnou květenu rašelinišť, květnaté horské louky, mokřady a bohatá společenstva listnatých i jehličnatých lesů.

 

Turistika
Jizerské hory jsou známé především svou nabídkou lyžařského vyžití, a to jak sjezdového tak i běžkařského. 

Síť upravovaných turistických tratí (Jizerská magistrála) přitahuje každoročně tisíce lyžařů. Jsou to především skalnaté hřebeny Ořešníku a Poledních kamenů, kaskády Malého a Velkého Sloupského potoka, rokle Hájeného a Černého potoka.

V každé části hor najdete kouzelná zákoutí údolích potoků a říček s četnými vodopády, kaskádami a tůněmi.

 

Naučné stezky
Na území CHKO se nachází nejedna naučná stezka, která Vám ukáže, co všechno můžete v přírode najít, na co zaměřit svůj pohled a ukazuje celkovou botanickou i zoologickou jedinečnost této krajiny.

 

Další informace naleznete zde:

http://www.chko-jizerky.cz/

http://www.jizerskehory.ochranaprirody.cz/