Penzion Světlá Hora

Penzion Světlá Hora č.p. 243
468 43 Albrechtice v Jizerských horách

 

Informace o ubytování:

Luboš Moravec
tel.: +420 602 436 743
Lucie Pokorná
tel.: +420 606 158 668
e-mail: penzionsvetlahora@seznam.cz

 

 

 

 

Zimní sezóna začíná od:

31. 12. 2015

Klikni na obrázek pro zobrazení panorama

Penzion Světlá Hora - okolí

Penzion Světlá Hora se nachází v lokalitě Albrechtice v Jizerskych horach. Dvě stě metrů od penzionu leží Tanvaldský špičák (CHKO Jizerské hory), který nabízí skvělé podmínky pro milovníky zimních sprtů. 

 

Lyžařské středisko Tanvaldský špičák nabízí tři sjezdové tratě a jednu zcela novou, nejmodernější čtyřsedačkovou lanovku v ČR s pohyblivým kobercem. Všechny tratě jsou uměle zasněžovány, je zde také možnost nočního lyžování. V místě je půjčovna lyží, škola lyžování a snowboardingu.

 

Pokud se budete chtít navštívit i jiné lyžařské středisko, doporučujeme Vám Josefův Důl, Rokytnici nad Jizerou nebo Harrachov.


V teplých letních dnech se můžete osvěžit v nedalekých koupalištích, jako jsou například Tanvald, Jablonec, Aquacentrum Babylon Liberec.

 

Okolní krajina skýtá četné možnosti výletů pro pěší turistiku i cykloturistiku. Projděte se k pramenům řek Jizera, Kamenice, cestou jistě najdete v lesích nějaké houby. Je zde možnost jízdy na koních a spousta dalších nabídek na výlety.


V nepříznivém počasí si můžete jet prohlédnout nedaleká města - Liberec, Jablonec nad Nisou, kde jistě naleznete zábavu v malebných restauracích, divadlech, kinech, pro děti je ideální návštěva liberecké zoo, botanické zahrady a zábavního Centra Babylon Liberec.

 

Sousední pohoří Krkonoše se nachází necelých 5 kilometrů od penzionu. Proto můžete snadno navštívit lyžařskéhé střediska Harrachov, kde si každý určitě najde "tu svou sjezdovku".